Rajkowska i Sakowicz wygrali 3. GPP Kadetów

15 marzec 2023

Zwycięstwem Katarzyny Rajkowskiej (Olimpijczyk Jeżewo) i Mateusza Sakowicza (Dekorglass Działdowo) zakończył się rozgrywany w Sępólnie Krajeńskim trzeci turniej Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym.

 

Rozstawiona z numerem trzecim Rajkowska w finałowym spotkaniu pokonała rewelacyjnie prezentującą się w Sępólnie Krajeńskim Natalię Maciałek z Kolpingu Jarosław 3:0 (11:8, 11:5, 11:9). Zawodniczka klubu z Podkarpacia sprawiła jedną z największych niespodzianek w zawodach, eliminując w 1/8 finału faworytkę turnieju – Matyldę Hadryś.

W gronie kadetów nie miał sobie równych Mateusz Sakowicz. Reprezentant Dekorglassu Działdowo w decydującym spotkaniu wygrał z Patrykiem Żyworonkiem (ZKS Zielona Góra) 3:0 (11:9, 11:8, 11:4). Najtrudniejsze pojedynki w całych zawodach Sakowicz stoczył w 1/8 i 1/4 finału, pokonując kolejno Szymona Flaumenhafta (Politechnika Rzeszów) i Adama Smotera (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) po 3:2.

Z brązowymi medalami zmagania w 3. Grand Prix Polski U15 zakończyli Wiktor Ptak (Mysław Mysłowice) i Mateusz Gawlas (MKS Czechowice-Dziedzice) wśród kadetów oraz Maja Łakoma (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Julia Czaja (MRKS Gdańsk) w gronie kadetek.

Teraz przed najlepszymi kadetkami i kadetami w naszym kraju udział w Mistrzostwach Polski do lat 15, które w dniach 11-14. maja odbędą się w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

 

Źródło: pzts.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dariusz Stoński Photography      Zakład Ogólnobudowlany Trociński     Bank Spółdzielczy w Więcborku

 

    Duko    

 

  Seydak