Turniej szachowy z okazji 85-lecia MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie

W sobotę 12 sierpnia w Sali Lustrzanej na oboektach CSiR w Sepólnie Krajeńskim odbędzie się jubileuszowy Turniej Szachowy z Okazji 85-lecia Klubu MLKS Krajna Sepólno Krajeńskie. Wszystkich chetnych zapraszamy do uczestnictwa i zapoznania się z Regulaminem turnieju.

R E G U L A M I N
OTWARTEGO TURNIEJU W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
Z OKAZJI 85-lecia Klubu MLKS Krajna


1. CEL:
Wyłonienie mistrza w grze błyskawicznej. Popularyzacja gry w szachy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Integracja środowiska szachowego w regionie.

2. ORGANIZATOR:
MLKS „Krajna” Sępólno Krajeńskie

3. TERMIN I MIEJSCE ORAZ ZAPISY:
Zawody zostaną rozegrane w dniu 12 sierpnia 2023r. (sobota) na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji (Sala Lustrzana) ul. Chojnicka 19, Sępólno Krajeńskie godz. 10.00.
Weryfikacja i zapisy do turnieju w dniu zawodów od godz. 9.10-9.50, w serwisie turniejowym na stronie Chessmanager, telefonicznie pod nr telefonu 695-642-369 lub 600-788-682 lub pod adresem mailowym sędziego głównego miroslaw.kozielski@gmail.com do dnia 11.08.2023 r. do godz.19.00. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, miejscowość, datę urodzenia, posiadaną kategorię szachową.

4. KOSZT I WARUNKI UCZESTNICTWA:
Wpisowe do turnieju wynosi dla seniorów 40 zł, dla juniorów 25 zł. Zawodnicy klubu MLKS Krajna zwolnieni z wpisowego. Wpisowe zawiera opłatę rankingową do FIDE. Wpisowe będzie pobierane w dniu zawodów przy zapisie do turnieju.
Liczba miejsc ograniczona do 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisując się do zawodów i biorąc udział w turnieju, uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach programu chessmanager do prawidłowego i sprawnego przeprowadzenia turnieju (imię, nazwisko, data urodzenia, płeć, miasto lub klub) oraz publikację ich wizerunku tylko i wyłącznie w po turniejowych fotorelacjach z imprezy w prasie i mediach elektronicznych (internet).
Każdy zawodnik musi dostarczyć podpisaną kartę zgłoszeniową (załącznik nr 1 – dla zawodnika pełnoletniego oraz załącznik nr 2 – dla niepełnoletniego).

5. TEMPO GRY I SYSTEM ROZGRYWEK:
Warunkiem dopuszczenia do turnieju jest posiadanie karty w Centralnym Rejestrze PZSzach.
Mistrzostwa będą rozgrywane systemem szwajcarskim 13 rund przy co najmniej 25 zawodnikach z odrębną klasyfikacją dla mężczyzn powyżej 1600 PZszach (II kat. szachowa i wzwyż), mężczyzn do 1600 PZszach (max. III kat. szachowa), kobiet i juniorów. W przypadku małej ilości zawodników system „każdy z każdym”. Czas na rozegranie partii wynosi 3’+2” na posunięcie dla każdego zawodnika.
Turniej jest zgłoszony do oceny rankingowej FIDE.

6. KLASYFIKACJA:
Miejsca w turnieju ustala się na podstawie ilości zdobytych punktów licząc 1 punkt za wygraną partię, 0,5 punktu za remis i 0 za przegraną. W razie równości decydują kolejno
– (podczas gry systemem szwajcarskim): 1. Buchholc średni, 2. Buchholz całkowity, 3. Liczba zwycięstw, 4. Progress
– (podczas gry system każdy z każdym): 1. Sonnenborn Berger, 2. Bezpośredni pojedynek, 3. Liczba zwycięstw, 4. Progress.

7. NAGRODY:
Przewiduje się nagrodę pieniężną za zdobycie miejsc I-III w turnieju. Nagroda wynosi 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce, 200 zł za III miejsce.
Przewiduje się również nagrodę pieniężną za zdobycie miejsc I-III w kategorii
kobiet. 150 zł za I miejsce, 100 zł za II miejsce, 50 zł za III miejsce.
W turnieju przewidywane są puchary i medale w 4 kategoriach: mężczyzn powyżej 1600 PZSzach (II kat. szachowa i wzwyż), poniżej 1600 PZSzach (max. III kat. szachowa), kobiet oraz juniorów. W każdej kategorii przewiduje się za miejsca I-III puchar oraz medal. W kategorii junior nie ma podziału na chłopców i dziewczęta. Ponadto nagrodzony zostanie najmłodszy i najstarszy uczestnik turnieju. Nagrody nie są łączone tzn. zawodnik może otrzymać nagrodę w jednej klasyfikacji. W przypadku braku obsadzenia kategorii kobiecej nagrody przechodzą do kategorii mężczyzn do 1600 PZSzach nagradzając kolejnego w klasyfikacji zawodnika lub w kategorii juniorów.

8. USTALENIA KOŃCOWE:
Zawodnicy w zawodach startują na koszt własny lub delegujących ich klubów. W turnieju nie może uczestniczyć osoba pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Za opiekę, stan zdrowia oraz ubezpieczenie zawodników odpowiedzialny jest klub lub opiekun delegujący zawodnika do udziału w turnieju.
W zawodach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE i kodeksu szachowego PZSzach dotyczące szachów błyskawicznych. Do interpretacji przepisów i regulaminu jest upoważniony sędzia zawodów.
Organizator dopuszcza możliwość zmiany regulaminu.

Serdecznie zapraszamy:

ORGANIZATORZY

>>>Zał.1 – Osoba Pełnoletnia<<<

>>>zał.2 – Osoba Niepełnoletnia<<<

Zadanie pod nazwą:

“Działalność sekcji sportowych MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie”
jest współfinansowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie gmina-1.jpg

AKTUALNOŚCI