Turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2023 r. w Sępólnie Krajeńskim w sali lustrzanej Centrum Sportu i Rekreacji odbył się błyskawiczny turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości. Turniej był rozgrywany tempem błyskawicznym 3 minuty na zawodnika + 2 sekundy za każdy wykonany ruch.

Szachy w Sępólnie zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co potwierdza liczna frekwencja zawodników. Do Sępólna na turniej szachowy zjechało się łącznie 40 zawodników z 4 województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i wielkopolskiego w tym gracze spoza Polski, co świadczy o międzynarodowym zasięgu turnieju.
W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej w turnieju znalazło się 3 zawodników z Krajny: Jacek Jesse, Mateusz Wójcicki oraz Damian Binger.
Turniej wygrał zawodnik z Bydgoszczy Przemysław Szmidt zdobywając 11.5 pkt/13, reprezentujący klub KS Royal Chess Bydgoszcz.
Drugie miejsce w Turnieju zdobył zawodnik Krajny Jacek Jesse 10,5 z 13 pkt.
Trzecie miejsce zajął zawodnik z Bydgoszczy Mariusz Darowicki 10/13 pkt.
Piąty był Mateusz Wójcicki z dorobkiem 8.5/13 pkt.
Ósme miejsce zdobył Damian Binger 8/13 pkt.
Po raz kolejny dobrze zaprezentował się również junior Stanisław Stosik, który 4 listopada 2023 r. w Nakle Nad Notecią wygrał turniej w Grupie B, tym razem był trzeci w kat. juniorów.
Pierwsze miejsce w kat. rankingowej elo do 1600 zajął zawodnik AZS Poznań Stanisław Broszkiewicz zdobywając 9/13 pkt. Drugie miejsce elo do 1600 zajął Andrzej Belka ze Złotowa 8/13 pkt, a trzecie miejsce Damian Binger Krajna Sępólno 8/13 pkt.
W kat. Juniorów najlepszy okazał się Olaf Stańczak (Osielsko) 8/13 pkt, drugie miejsce zajął Szymon Mioduszewski (Bydgoszcz) 7.5/13, trzecie miejsce wspomniany wyżej Stanisław Stosik Krajna Sępólno 7/13.
W turnieju brała udział również 1 kobieta Zofia Kozielska z Mroczy, która została również nagrodzona.
Turniej szachowy cieszył się dużym zainteresowaniem. Wielu szachistów musiało się obyć smakiem, ponieważ sala lustrzana może pomieścić tylko 40 zawodników. Nagrody w turnieju były przewidziane za 3 pierwsze miejsca w 4 kategoriach: Seniorzy powyżej 1600 elo, Seniorzy do 1600 elo, kobiety oraz juniorzy.
Gwarantowanymi nagrodami w w/w klasyfikacjach były: Puchar, medal, dyplom oraz nagroda rzeczowa (książka szachowa).
Dodatkowo nagrodzony został najmłodszy i najstarszy zawodnik turnieju. W tych grupach wiekowych przewidziano statuetkę oraz nagrodę rzeczową.
Turnieje szachowe rozgrywane w Sępólnie Krajeńskim cieszą się bardzo dużą frekwencją, z czego klub Krajna i Centrum Sportu i Rekreacji są z tego bardzo zadowolone. Zapraszamy na kolejne turnieje szachowe, które odbędą się jak zwykle z okazji Święta Konstytucji 3 maja oraz 11 listopada.
W związku z ogromnym zainteresowaniem szachistów z całego województwa turniejami szachowymi organizowanymi w Sępólnie Krajeńskim oraz walorami turystycznymi w naszym mieście planowane są w przyszłości turnieje szachowe rangi mistrzostw województwa lub mistrzostwa Powiatu Sępoleńskiego.

Mistrzostwa Powiatu są planowane cyklicznie począwszy od 2024 r. Będą one kontynuowaniem lokalnej tradycji sprzed 20 lat. W takim turnieju będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni, bez przynależności klubowej, niezależnie od wieku, poziomu gry. Turniej będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Planowana jest również symultana szachowa z arcymistrzem lub mistrzem międzynarodowym. Symultana polega na tym, że mistrz gra z kilkoma lub kilkudziesięcioma zawodnikami na tylu szachownicach ilu jest zawodników. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Serdecznie zapraszamy!

Zadanie pod nazwą:

“Działalność sekcji sportowych MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie”
jest współfinansowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

AKTUALNOŚCI

Kolejny turniej skrzatów

Najmłodsi piłkarze Krajny rozegrali kolejny turniej w ramach rozgrywek OdPasjiDoFutsalu.